Ягідне асорті
- norginenorgalax
- 25 июн. 2018 г.
- 2 мин. чтения

Літо тішить нас барвистими літніми ягодами, які діють як справжні ліки: знижують холестерин, допомагають при діабеті, перешкоджають розвитку раку, вбивають деякі види злоякісних кліток. А ще - зміцнюють судини і допомагають формуватися колагену, який уповільнює старіння.
Полуниця – це взагалі джерело мінералів, харчових волокон, цукрів, органічних кислот, необхідних для нормального функціонування внутрішніх органів і систем організму. Через досить малу енергетична цінність соковиті ягоди часто рекомендують тим, хто хоче скинути зайву вагу. Полуницю визнали найпотужнішим афродизіаком - тобто продуктом, що підсилює і стимулюючим статевий потяг. Доведено, що щоденне включення плодів цієї рослини в раціон допомагає зміцнити імунітет, підвищити резистентність організму до інфекцій, прискорити відновлення після важких захворювань і навантажень. Полуничний сік та блюда з ягід стимулюють роботу нервової системи, допомагають уникати депресії, раптових перепадів настрою і навіть безсоння. Полуниця позитивно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту, прискорює перистальтику кишечника. У народній медицині ягоди полуниці відомі як ефективний засіб від запорів. Регулярне споживання свіжого полуничного соку з м'якоттю або свіжих ягід прискорює виведення з організму шлаків, надлишку холестерину та токсинів. До складу полуниці входять речовини, що мають міцний протизапальний й антисептичний ефект. Це ще не все! Вітаміни, корисні мікро- і макроелементи, що входять до складу «червоного лікаря», знижують очний тиск, допомагають поліпшити зір і запобігти розвитку цілого ряду офтальмологічних захворювань. А результати останніх наукових досліджень довели, що полуничний сік має протипухлинні властивості. Тобто вживання страв і напоїв на його основі допомагає знизити ризик розвитку раку.
Малина багата на антиоксиданти, які знищують погані бактерії та позитивно діють на оболонку кишечника. Крім того, малина містить пектин, що допомагає стимулювати роботу кишечника, тому токсини швидко залишають пряму кишку.
Черешня також покращує роботу органів травлення завдяки високому вмісту клітковини. А каротиноїди і флавоноїди, що містяться у черешнях зміцнюють стінки судин та перешкоджають утворенню тромбів. Ретинол, на який також багаті черешні, відповідає за підтримання і відновлення тканин шкіри. За результатами дослідження, проведеного в США, ті, хто споживали більше 3 кг черешні на рік, набагато рідше скаржився на серцеві напади і онкологічні захворювання, аніж ті, хто споживали менше 1 кг або не їли зовсім.
Отже, сезонні ягоди повинні бути в меню щодня! Бажано навіть вживати їх кілька разів на день. Але як? Попри те що ми звикли вживати ягоди тільки як десерт, їх набагато корисніше їсти як суп, салат, або просто як невеличкий перекус - наприклад, з сиром чи іншими кисломолочними продуктами. Чому? По-перше, ягоди містять багато пектину, а на початку трапези він буде перешкоджати засвоєнню холестерину, жирів та деяких інших шкідливих речовин. Класичний приклад - грузинський холодний суп чріантелі, який готують зазвичай з вишні, додаючи ріпчасту цибулю, огірки, зелень й чеснок.
По-друге, в багатьох ягодах є речовини, що регулюють засвоєння цукру, запобігаючи різкому підвищенню його рівня в крові.
Якщо ж ягоди їсти після прийому основних блюд, холестерин, жири та карбонові речовини вже встигнуть потрапити до кровотоку.
Comments