top of page

Як не переїдати, або 10 простих правил, щоб позбавитись дурної звички

  • Фото автора: norginenorgalax
    norginenorgalax
  • 4 мар. 2019 г.
  • 4 мин. чтения

Відсьогодні розпочинається Масляна – останній тиждень перед Великим Постом. Як отримати задоволення, не об'їдаючись млинцями? Дуже просто! Потрібно знати 10 простих правил від переїдання.

Зазвичай ми встаємо із-за столу з переповненим шлунком, в черговий раз обіцяючи собі: «Ніколи більше не буду так об'їдатися!» Але, на жаль, не завжди стримуємо обіцянку. Чому? Контролювати свій апетит дуже важливо, а ще важливіше зрозуміти різницю між фізіологічним і психологічним голодом. Фізіологічний голод - це базова потреба організму в поживних речовинах. Психологічний голод - це бажання за допомогою їжі впоратися з власними емоціями, позитивними або негативними. При фізіологічному голоді ми очікуємо насичення, а при психологічному - заспокоєння. Тож необхідно харчуватися правильно, тобто без надмірностей, і насамперед знайти баланс, де організм буде «задоволений», а ми самі отримаємо позитивні емоції від процесу їжі. Чи можливо цьому навчитися? Немає нічого неможливого для людини з жорсткою мотивацією, як то кажуть.

Ось вам 10 простих правил від переїдання.

1. Відчуйте голод. Не їжте нічого протягом чотирьох годин. Це зовсім нескладно, і нічого трагічного за цей час з вами не станеться. Не виключено, що ви навіть не встигнете зголодніти. Чому? Може бути, ви просто поїли про запас, тобто просто переїли, щоб придушити страх утримання від їжі. Якщо бажання поїсти не залишає вас ані на хвилину, це може означати, що ви не відрізняєте психологічний голод від фізіологічного. У різних людей фізіологічний голод проявляється по-різному. Але найбільш поширені симптоми - це слабкість, занепад сил, легкий головний біль і навіть поганий настрій. Тож от наша порада: намагайтесь порозумітись зі своїм організмом. Відкладіть всі справи, щоб без перешкод зосередитись на власних відчуттях і не пропустити сигнали, що посилає тіло.

2. Життя за режимом. Щоб організм згадав забуте відчуття фізіологічного голоду, його потрібно тренувати. Тому усі прийоми їжі повинні відбуватися тільки за годинником. Щоранку сніданок, наприклад, о восьмій. Через 10 днів ви помітите, що голод дає про себе знати о 8-й ранку, а за столом вам буде легше проконтролювати момент насичення.

3. Відчувайте смак їжі. Ми оцінюємо її за першими шматочками. Яка вона - солона, солодка, гірка, смачна чи так собі? «Перша спроба» формує уявлення про те, що у нас перед очами. Хто з нас не хотів з'їсти усю гірку млинців тільки тому що ми заздалегідь вирішили, що вони дуже смачні? Уява на відміну від смаку працює невтомно. Якщо ж уважно прислухатися до внутрішніх відчуттів, то неодмінно настане момент, коли ви помітите, що апетит пішов на спад, задоволення від їжі поступово проходить і можна вчасно зупинитися. Щоб оцінити смак страви, їжте невеликими порціями і намагайтесь застосовувати весь арсенал «інструментів» (зуби, язик, ясна). Поки жуєте, кладіть виделку і ніж на стіл.

4. Не поспішайте. Щоб «переварити» інформацію про насичення, організму зазвичай потрібно від 15 до 30 хвилин. Затримка викликана тим, що ензими (білки, які беруть участь у передачі сигналу про настання ситості зі шлунка в мозок) виробляються лише через деякий час після початку їжі. Тому якщо ви їсте занадто швидко, то ризикуєте переїсти. Спробуйте розтягнути трапезу хоча б на півгодини. Якими б не були страви - смачними або не дуже, поставтеся до них як до творів мистецтва гастрономії, які вимагають певного часу на ​​дегустацію. Психологічний голод - це наше бажання за допомогою їжі впоратися зі своїми емоціями.

5. Зробіть паузу і прислухайтесь до своїх відчуттів. Це правило стало слоганом відомого бренду, що випускав батончики для перекусу. І зрозуміло, чому в 90-х вони набули такої шаленої популярності. Отже, прислухайтесь до себе - чи залишилося відчуття голоду після 5 млинця таким же сильним або почало слабшати? Може, ви вже наїлися? Зрозумівши, що нарешті вже ситі, зупиніться. Навіть якщо залишилося місце для шоколадного тістечка, скажіть собі, що з'їсте його іншим разом. Якщо ж почуття голоду не вщухає, продовжуйте їсти з чистою совістю. Але перш ніж оцінювати стан свого апетиту, відкладіть виделку з ножем і проковтніть їжу. Орієнтуйтеся за інтенсивністю задоволення, якщо воно починає слабшати, трапезу можна вважати закінченою.

6. Насолоджуйтесь моментом. Для тих, хто живе у постійному цейтноті і прагне робити 100 справ одразу, це особливо актуально. Тому коли ви за столом і перед вами тарілка, усе інше - зайве! Не читайте, не дивіться телевізор, не переглядайте фото у соцмережах, не сваріться. Займайтесь однією справою - докладно і зі смаком їжте. Ще краще - з паузами.

7. Краще менше, але краще. Майю Плісецьку якось запитали, в чому секрет її чудової фігури – «Сижу нежрамши» , - відповіла балерина. Це звісно, жарт. Просто уникайте шведських столів, зменшіть розмір порцій, відмовтеся від добавки та їжте повільно.

8. Аналізуйте свої бажання. Рука тягнеться за наступним млинцем, ще мить - і вас уже ніщо не втримає? Запитайте себе - це почуття голоду або щось інше? Якщо це голод, їжте на здоров'я. А от якщо ні, не завадить розібратися. Може, справа в поганому настрої? Нервуєте? Адже часто ми їмо зайве, щоб перешкодити емоціям повністю заволодіти нами. Зрозумівши, в чому справа, спробуйте відволіктися: випийте склянку води, погуляйте, або просто поговоріть по телефону. До речі, кожного разу коли вам доводиться боротися зі спокусою, намагайтеся фіксувати почуття, які супроводжують бажання щось пожувати.

9. Не їжте більше, ніж хочете. Страх і невпевненість в завтрашньому дні травмують психіку і організм. Особливо, тих, хто звик «сидіти» на жорстких дієтах. Тому живіть сьогоденням, завтра буде інший день. Важливо почуття голоду, яке ви відчуваєте тільки зараз.

10. Розберіться, чому ви хочете їсти. Догодити комусь, щоб не образити господиню? Що б не трапилося, найважливішими повинні залишатися ваші, а не чужі відчуття. Якщо ж раптом вам нестримно захотілося порушити всі правила, відпустити гальма і наїстися донесхочу за святковим столом ... дозвольте собі це! Це ваш вибір…і наступного дня (чи тижня) ви точно зможете взяти над собою реванш. Смачного!


 
 
 

Comments


Популярні пости
Нещодавні пости
Слідкуй
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Facebook Long Shadow
  • Facebook - Белый круг
  • Instagram - Белый круг

  Україна, Київ, 04112 , вул. Західний 4а , ТОВ «Марко Фарм ЛТД»

2017

bottom of page