Час від часу корисно переглядати свої звички і поміркувати над деякими вічними питаннями. Наприклад, навіть таким:« А чи правильно я сиджу на унітазі? »
На останнє запитання вкрай складно отримати чітку однозначну відповідь. Але, поекспериментувавши, можна внести зміни в процес. Такої ж думки дотримувався ізраїльський лікар Дов Зікіров. В межах свого експерименту він
спостерігав за контрольною групою з 28 осіб, які щодня відвідували туалетну кімнату, приймаючи при цьому одну з трьох поз: розслабившись на унітазі нормального розміру; так само, але сидячи на унітазі дуже маленького розміру; присівши навпочіпки, як на природі під кущем. При цьому час дефекації фіксувалося за допомогою таймера, після чого заповнювалися анкети. Результати були такі. Акт дефекації типу «на природі» займав в середньому 50 секунд; випробовувані після випорожнення в такій позі описували свій стан як «відчуття повного випорожнення». Коли вони сиділи в звичній позі, процес тривав в середньому 130 секунд, і суб'єктивні відчуття були гірше.
Справа в тому, що наш закріплюючий апарат влаштований таким чином, що, коли ми сидимо чи стоїмо, він не може розкритися повністю. Існує м'яз, який охоплює пряму кишку петлею, як ласо. В результаті такий механізм стає додатковою ланкою до наявних м'язових пристроїв. Можна провести аналогію зі шлангом для поливання. Якщо його зігнути, а потім швидко розправити, то через кілька секунд вода знову починає вирувати.
Повернемося до блокуючого перегину на прямій кишці. Отже, калові маси просуваються до вигину. Так само, як на автотрасі, на повороті відбувається гальмування. Замкові сфінктери, коли ми знаходимося в положенні стоячи або сидячи, докладають найменших зусиль для стримування руху калових мас усередині організму. Як тільки м'яз змінює положення і перестає впливати на кишечник, усувається перегин. Шлях вільний, і ніщо більше не заважає «натиснути на газ».
Положення навпочіпки - це еволюційно природне положення нашого тіла при дефекації.
Тож, з появою унітазів в приміщеннях сидіти верхи на унитазі увійшло в звичку наприкінці XVIII століття . Але пояснення типу «печерна людина завжди ...» є дещо сумнівним аргументом для медиків. Хто сказав, що в положенні навпочіпки м'язи розслабляються таким чином, що забезпечується безперешкодний рух по кишечнику? І ось японські вчені для вивчення цього питання давали поддослідній групі разом з їжею субстрати, що містять речовини зі спеціальними світловими маркерами та спостерігали за допомогою рентгенологічного обладнання за їхньою дефекацію в різних позах.
Висновок № 1. дійсно, в положенні навпочіпки вивідний канал кишечника приймає пряму траєкторію і відбувається безперешкодне, швидке випорожнення вмісту прямої кишки.
Висновок № 2. все ж є ще альтруїсти, які заради наукового експерименту погодилися поглинати мічені субстрати та дозволили вести за собою спостереження під час такого делікатної справи, як дефекація!
Тож, важливо пам'ятати, що положення навпочіпки при дефекації найбільш фізіологічне і сприяє легкому і швидкому випорожненню кишечнику.
Цікаво, що геморой, патології кишечнику, дивертикули і запори - явища, поширені переважно в країнах, де випорожнення кишечнику відбувається за типом «сидячи на стільці». Причиною цього, особливо у молодих людей, є не слабка мускулатура, а саме підвищений тиск на кишечник. Деякі люди протягом дня тримають у великому напруженні м'язову стінку, що вкрай обтяжливо для нашого кишечника. Найчастіше вони навіть не помічають цього. Розвиток гемороїдальних вузлів є одним з механізмів компенсування підвищеного внутрішнього тиску в черевній порожнині. Дивертикули ж являють собою випинання кишкової стінки в порожнину кишечника, які за формою нагадують лампочку.
Дуже багато патологій кишечника виникає через підвищеного тиску на стінки кишечника дефекації.
Однак невірний спосіб випорожнення, безумовно, не єдина причина розвитку гемороїдальних вузлів і дивертикулів. Варто зазначити, що 1,2 мільярда людей, які звикли сидячи навпочіпки, не с
траждають гемороєм або дивертикулезом кишечнику. Більш розвинена частина людства рано чи пізно стикається з проблемами, за рішенням яких відправляється до фахівців. Невже така розплата за комфортне сидіння на троні-унітазі замість справления потреби незвичним способом - сидячи на корточках? Але якби тільки це!
Медики єдині в думці, що часта напруга черевної стінки і тужением в туалеті є одними з причин розвитку варикозу. Крім того, підвищується ризик розвитку інсультів, і навіть є випадки втрати свідомості під час дефекації.
У разі виникнення проблем при дефекації рекомендується створити зручний для сфінктерів кут - прийняти положення сидячи навпочіпки.
У більшій частині азіатських держав, країн Африки та Південної Америки люди справляють нужду саме в позі важкоатлета, що піднімає штангу, або гірськолижника на черговому повороті. Ми ж, навпаки, проводимо час, насолоджуючись на унітазі, при
цьому читаючи газету, складаючи орігамі з туалетного паперу, вишукуємо погано вимиті кути нашої вбиральні або просто терпляче дивимося на протилежну стіну.
Але можна просто змінити позу: верхню частину тулуба нахилити вперед, а під ноги поставити невисоку підставку - і вуаля! - правильний кут знайдений. Тепер можна зі спокійною душею читати газету, грати туалетним папером або розглядати навколишні предмети!
#norgalax #норгалакс #каклечитьзапорвдомашнихусловиях #какбыстродействуетноргалакс #чтоделатьпризапоре #норгалакскаквводить #запорприбеременности #какизбавитьсяотзапора #запорлечение #найкращийзасібвідзапору #якпозбутисязапорушвидковдомашніхумовах #стресізапор #норгалакспослеродов #норгалаксотзывыфорум