На ім'я Маргарита
- norginenorgalax
- 5 июн. 2018 г.
- 2 мин. чтения
У неї дивовижний смак, неймовірний запах та вигляд. За легендою, свою назву піца отримала на честь дружини італійського короля Умберто Першого Маргарити Савойської. Її величності якось закортіло скуштувати дещо особливе, і страва так сподобалась королеві, що вона запитала у кухаря назву. Той був винахідливий малий - «Маргарита», відповів він, схиляючись у низькому поклоні. Таким чином піца Маргарита увійшла в історію Італіїї, а згодом - і всього світу.

Звісно справжню піцу Маргариту можна спробувати тільки Італії, тільки на півдні, на самому носі черевика, в Неаполі. Рецепт одного з головних надбань італійської кухні простий, як правда: тонка скоринка має бути з морською сіллю, а тісто замішане власноруч. Крім того, печеться піца тільки у спеціальній дровяній печі спеціальними людьми - піцайоло. Але ж ми маємо право на імпровізацію, тому можемо зробити свій власний варіант. Головне - знайти якісні інгредієнти, які своїм кольором будуть символізувати італійський прапор. Тому шукайте на ринках яскраво-зелений базилік, вогнено-червоні помідори та білосніжні кульки сиру Моцарелла. Тож, записуйте класичний рецепт.
Для тіста потрібно взяти 500 г просіяного борошна з твердих сортів пшениці,
7 г сухих дріжджів (або 20 г "живих"), 250 мл теплої води (кімнатної температури), 3 ст.л. оливкової олії, 1 ч.л. морської солі та трохи цукру.
Отже, замішуємо тісто: у теплій воді розчиняємо дріжджі, сіль та цукор . Потім починаємо поступово всипати борошно, додаємо оливкову олію і ретельно перемішуємо - процес зазвичай займає десь близько 10-15 хвилин. Коли гливка маса набуде стану м'якого і пружного пластиліну та почне відліпати від до рук, потрібно розділити на кілька частин, скатати кулями, накрити рушником (або харчовою плівкою) та поставити відпочивати в тепле місце на 30 хвилин.
Після того можна вже розкачувати тісто. До речі, справжні піцайоло ніколи не користуються скалкою, розкачують тільки власноруч, до того ж не на столі, а у повітрі. Майстри своєї справи віртуозно підкидають тісто вгору, і завдяки тому що воно крутиться, розмір коржику рівномірно збільшується в діаметрі. Забути таку захопливу виставу неможливо, але не радимо влаштовувати її вдома. Візьміть краще скалку і розкатайте тісто тонким шаром 3-4 мм, потім змастіть оливковою олією, посипте крупною морською сіллю та поставте в гарячу духовку. Випікайте при температурі 250-270 градусів упродовж 7-10 хвилин. Тим часом підготуйте томати і сир: 150-200 г моцарели поріжте на пластини по 5-10 мм, а помідори -тонесенькими скибочками. Покладіть усе це разом із листочками свіжого базиліка на готову піцу( пропечену, тобто ту, яку ви щойно витягли). Поставьте знову у духовку, і вже за 5 хвилин можна насолоджуватися королівською стравою на ім'я Маргарита.
Comments