top of page

Що потрібно знати вагітним про ліки, які відпускаються без рецепту

  • Фото автора: norginenorgalax
    norginenorgalax
  • 5 июл. 2018 г.
  • 3 мин. чтения

Норгалакс  офіційний сайт

Від хвороб і поганого самопочуття ніхто з нас не застрахований. Але вагітність - випадок особливий, в цей період навіть нешкідливі на перший погляд, ліки, які відпускаються в аптеці без рецепту, можуть викликати небажані наслідки. Що ж потрібно знати майбутнім мамам для боротьби з найпоширеними проблемами?

Головне правило, яке необхідно запам'ятати всім вагітним - перш, ніж приймати навіть банальний м'ятний настій, потрібно звернутися до лікаря. І тільки після його консультації можна бігти в аптеку за необхідним препаратом.

Головний біль. Зрозуміло, мова йде не про мигрень, а про епізодичний головний біль, і тоді можна прийняти парацетамол і препарати на його основі. У малих дозах шкоди від них не буде. На відміну від аспірину і цитрамону, які погано впливають на серце і нирки дитини. Ібупрофен також знімає больовий синдром, але прийом цього препарату може загрожувати здоров'ю дитини і майбутньої матері.

Дратівливість і безсоння. У першій половині вагітності жінка може відчувати перепади настрою, підвищену плаксивість або дратівливість, а в другій - безсоння. Тому можна поповнити домашню аптечку валеріаною і пустирником - природними заспокійливими засобами у вигляді таблеток або водних екстрактів.

Печія. Неприємні відчуття після їжі турбують багатьох жінок. Вся справа в тому, що прогестерон, гормон, який розслаблює під час вагітності м'язи матки, так само розслабляє клапан шлунку, що утримує кислоту з стравоходу. Зростаюча матка тисне на діафрагму і шлунок, внаслідок чого порушується відтік жовчі, а кислота потрапляє в стравохід. Що робити? По-перше, змінити режим харчування. По-друге, не вживати бікарбонат натрію (харчову соду). Сода порушує кислотно-лужний баланс і підсилює набряклість. Дискомфорт легко усувається препаратами під загальною назвою антациди. До них відносяться маалокс, альмагель, ренні, тальцид. Вони нейтралізують і поглинають соляну кислоту з шлунка, огортають його стінки і знімають печію за 1-2 хвилини, не всмоктуючись у кров. Крім соляної кислоти ці ліки поглинають і інші речовини. Тому поєднувати їх з прийомом інших препаратів не варто. До того ж слід уникати антацидів, що містять алюміній, оскільки у збільшених дозах він може бути токсичним і викликати запор.

Запор. Проблеми з випорожненням виникають майже у всіх майбутніх мам. Під час вагітності матка збільшується і тисне на органи шлунково-кишкового тракту, порушуючи рухову активність кишечника. Крім того, істотно змінюється гормональний фон, підвищується рівень прогестерону, а він у свою чергу розслаблює мускулатуру кишечника, у результаті порушується перистальтика. Якщо ж вагітна жінка обмежує свою фізичну активність, мало рухається, не контролює свій настрій і режим харчування, це також веде до запорів. Найбезпечніша для здоров'я жінки у цей період – мікроклізма Норгалакс, що вирішує симптоматичні запори.

Токсикоз. Ентеросгель продається в аптеці без рецепта, але гінекологи нерідко призначають його своїм підопічним, що страждають від нудоти, алергії або захворювань нирок. Головним чином тому, що препарат знижує рівень інтоксикації майбутньої мами і покращує її самопочуття. Хоча потрібно врахувати важливий момент: застосування енгеросгеля може викликати проблеми зі стільцем і навіть запор. В якості альтернативи слід вдатися до м'яких проносних засобів, наприклад, ректального гелю Норгалакс, свічок і крему гепатромбин або свічок з новокаїном (після 12 тижня вагітності). На тлі прийому цих препаратів гемороїдальні вузли стануть менше і біль зникне.

Бактеріальні інфекції, грип та застуда. Антибіотики широкого спектру дії, які використовують для лікування різних бактеріальних інфекцій повинен призначити тільки лікар.

Заборонені при вагітності:

Тетрациклін і доксициклін отруйні для печінки дитини і накопичуються в його кістках.

Ципрофлоксацин, нолицин, ципролет ушкоджують суглоби малюка на будь-якому терміні.

Потенційно шкідливі - фурагін, фурамаг, ерсефуріл.

Левоміцетин (входить також у синтомицинову мазь, левомеколь і спрей від опіків олазоль): впливає на кістковий мозок плоду, порушує кровотворення.

Діоксидин викликає різні мутації і відхилення в розвитку дитини.

Бісептол небезпечний тим, що уповільнює ріст і розвиток малюка, підвищує ризик вроджених аномалій.

Еритроміцин естолат негативно впливає на функції печінки матері.

Група препаратів, що містять фторхінолони, завдає шкоди формуванню кісткової і хрящової тканини.

І ще раз наголошуємо, перед тим, як приймати будь-які ліки, вітаміни, харчові добавки, БАДи і навіть фітопрепарати, вагітні жінки повинні отримати дозвіл свого лікаря.

 
 
 

Comentários


Популярні пости
Нещодавні пости
Слідкуй
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Facebook Long Shadow
  • Facebook - Белый круг
  • Instagram - Белый круг

  Україна, Київ, 04112 , вул. Західний 4а , ТОВ «Марко Фарм ЛТД»

2017

bottom of page