Біоритми, або Здоров’я за годинником
- norginenorgalax
- 30 мая 2018 г.
- 3 мин. чтения
Знання про біоритми можуть суттєво поліпшити самопочуття. Адже усе в житті підпорядковане певному циклу: за теплим сезоном приходить холодний, день змінює ніч, час спливає секундами, які складаються у хвилини, години, місяці та роки. Наш організм – не виняток, він залежить від біоритмів: ефективна робота різних органів змінюється фазою відпочинку і відновлення.

9.00-11.00. Час активної роботи селезінки і підшлункової залози. Якщо маєте з ними проблеми, лікуйте саме у ці години - селезінка виробляє велику кількість білих кров'яних тілець. Якщо вам захочеться з’їсти чогось солоденького, рівень цукру підніметься, і залоза почне активно працювати. Тому бажано відмовитись від власних примх хоча б на дві години.
11.00-13.00. Естафета передається серцю, тому не слід перевантажувати його переїданням та травмувати зайвою біганиною. Всім, хто страждає на захворювання крові і лімфатичної системи, рекомендується менше рухатися.
13.00-15.00. Уся енергія концентрується у тонкому кишечнику, а кров’яний тиск і гормональний рівень знижуються. Через це може відчуватися втома, для подолання якої достатньо десяти хвилин відпочинку. Краще трохи подрімати, ніж підбадьорювати свій організм чаєм або кавою. До речі, місцевий наркоз діє триваліше і переноситься легше саме в цей час – о 14 годині дня наші зуби та шкіра майже нечутливі до болю, а анестезуючі засоби діють у три рази краще, ніж уранці.
15.00-17.00. Саме у цей час потрібно приймати медикаменти та пити напої, корисні для сечового міхура, наприклад, очищуючий чай.
17.00- 19.00. На вахті - нирки. Після сьомої вечора не бажано зловживати алкоголем, не дивлячись на те, що печінка досить лояльно його сприймає. Краще зробити масаж рефлекторних зон стопи, який принесе найбільшу користь та зніме напругу з нирок.
19.00- 21.00. Коли на небі з'являється Місяць, пульс уповільнюється, тому в цей час небезпечно приймати засоби, які знижують кров'яний тиск. Ефективні препарати, що рекомендовані при розладах центральної нервової системи і виразкових захворюваннях органів травлення.
21.00- 23.00. Період, що передує сну, вважається майже ідеальним для боротьби зі шкірними захворюваннями і випадінням волосся. А китайці називають його «часом потрійного обігрівача» - організм активно працює на віддачу теплової енергії. Якщо людина мерзне і може заснути тільки в натопленому приміщенні, то поганий сигнал. Він повідомлює, що слід звернути увагу на фізичну або душевну рівновагу.
23.00-1.00. Опівночі виводяться жовчні камені і жовчний пісок. Тому ввечері краще відмовитися від жирної їжі - вона заважає роботі жовчного міхура і печінки. Крім того, бажано розвантажити кишечник, наприклад, очистити його за допомогою клізми. Для тих, хто має проблеми з печінкою або жовчним міхуром, треба знати, що не можна працювати в нічну зміну -обидва органи не мають можливості розслабитися.
1.00-3.00. Відпочинок дуже корисний для печінки, вона відновлюється і очищується тільки уві сні. У зв'язку з цим дуже шкідливо перевантажувати печінку з 1 до 3 ночі. А нікотин і алкоголь особливо шкідливі між першою і пятою годинами ночі.
3.00-5.00. Глибокий сон посилює труднощі дихання у тих, кто має слабкі легені і бронхи. Тому завзяті курці звично кашляють , щоб позбутися дрібних речовин, які потрапили на внутрішні органи. А якщо ви регулярно прокидаєтеся вночі у цей час, це привід звернутися до лікаря.
5.00-7.00. Їжа затримується приблизно на 1 годину в тонкому кишечнику і на 20 годин - у товстому. При проносі можна говорити про проблеми травлення в тонкому кишечнику, при запорах - про надто тривале ущільненні калових мас. Цих неприємностей можна уникнути, якщо між 5 і 7 годинами ранку підтримати очисну роботу товстого кишечника, випивши склянку ледь теплої води з лимоном та медом або з'ївши кілька сухофруктів.
Komentarze