Яскраве гарбузне свято «3 в 1»: краса, розвага, задоволення
- norginenorgalax
- 30 окт. 2018 г.
- 3 мин. чтения

Наприкінці осіні чудові відтінки жовто-гарячих гарбузів милують око і надихають. Вони скрізь - в модних журналах, вітринах бутіків, на ринках.
У великих містах на честь гарбуза проводяться веселі народні гуляння, на яких можна зустріти людей, одягнених в костюми гарбузів. Відвідувачі можуть вдосталь посміятися, взяти участь в таких незвичайних видах спорту як гарбузовий боулінг.
А можна спробувати приготувати з гарбуза різні страви. Адже з цього овочевого шедевру роблять що завгодно: салат, кашу, супи, пироги, штрудели, запіканки, шнапс, і навіть кавовий напій ... До речі, в Австрії найбільше цінують не м'якоть гарбуза, а насіння, з якого австрійці роблять масло. Жителі Верхньої Австрії вважають зелене гарбузове масло національним продуктом та приписують безліч цілющих властивостей - від підвищення імунітету до профілактики раку.
Але й самий гарбуз насправді дуже корисний. Він містить багато каротину, вітамінів С і Е, солі міді, заліза і фосфору, які позитивно впливають на кровотворення.
Сік сонячного овоча також дуже цінний, недарма ж його називають еліксиром молодості! Кажуть, якщо приймати склянку гарбузового соку на ніч, то за нервову систему вже можна вже не турбуватись – занурення в обійми Морфея буде м'яким і приємним.
У традиційному українському обряді сватання цей овоч відомий як “жартівлива відмова”. Якщо дівчина не згідна була вийти заміж, то замість рушників виносила парубку гарбуза. Іноді молоді дівчата ще й прикрашали гарбуз стрічкою. То був натяк, щоб хлопець вдруге не надумав свататися. Звідси й повелась давня приказка «Глядіть, щоб вам гарбуза не піднесли!». Господиням, навпаки, буде дуже зручно, якщо вона отримає у подарунок пузатого гарбуза. Тому ми пропонуємо приготувати гарбузового пирога - культовий американський десерт. Для цього знадобиться один невеличкий гарбуз, що важить приблизно 900 г.
Рецепт
Начинка:
2 склянки пюре з запеченого солодкого гарбуза;
1, 5 склянки жирних вершків
1/2 склянки коричневого цукру та 1/4 склянки звичайного цукру
2 яйця і один яєчний жовток
По 1/2 ч.л. кориці та ванільной есенції
1/8 ч.л. меленого імбиру
По по щіпці меленого мускатного горіха, меленої гвоздики, меленого кардамону, меленого запашного перцю
1/4 ч.л. солі
1 ч.л. лимонної цедри (за бажанням)
Плюс 0.5 кг пісочного тіста
Отже, розріжте навпіл гарбуза, видаліть насіння, покладіть гарбуз на деко розрізаною стороною вниз. Після чого поставте в розігріту до 180 °С духовку на 1 год. - 1 ч. 30 хвилин. Далі потрібно трохи почекати, щоб гарбуз охолонув.
Порада. Щоб текстура начинки готового пирога була ідеально гладкою, без гарбузових волокон, потрібно збивати гарбузову м'якоть в кухонному комбайні. Для легкості процесу до гарбузової м'якоті можна додати пару столових ложок вершків, молока або води. Але якщо будете так робити, зменшіть потім кількість вершків та рідини в рецепті)
Тим часом готуємо начинку для пирога. У великій мисці змішуємо цукор, сіль, лимонну цедру і всі спеції. Додаємо збиті яйця і жовток, добре перемішуємо. Наступний крок - гарбузове пюре, знов перемішуємо. Завершуємо процес, вершками, які додаємо невеликими порціями, добре перемішуючи суміш.
Розкачуємо тісто між двома шарами пластикової плівки до товщини приблизно 4-5 мм. За допомогою плівки акуратно переносимо тісто в форму. Підрівнюємо края, обрізаємо зайве тісто і кілька разів проколюємо основу виделкою. Заливаємо в основу начинку - на цьому етапі вона буде рідкої, і це абсолютно нормально. Ставимо пиріг в розігріту до 180 С духовку приблизно на одну годину. Переревірити, чи вже готовий пиріг дуже просто: з середини готового пирога ніж повинен виходити сухим. Далі охолоджуємо пиріг до кімнатної температури та ставимо в холодильник на 3-4 години, а краще на ніч - у перший день пиріг трохи м'якуватий, а ось наступного - текстура ідеальна. Особливо, якщо подавати його зі збитими вершками. Вони дуже добре відтіняють пряний смак гарбузової начинки.
Смачного!
Comentários