top of page

Ампелотерапія: цілющий виноград

  • Фото автора: norginenorgalax
    norginenorgalax
  • 4 окт. 2018 г.
  • 2 мин. чтения

Сучасні вчені підказують нам корисний, приємний та дуже смачний шлях до здоров'я, краси та молодості: ампелотерапія.

ампелотерапія - лікування виноградом

Аmpelotherapia у перекладі з грецької означає «лікування виноградом» (від ampelos - виноградна лоза, виноград+ therapeia — лікування). Сьогодні, як і у сиву давнину, цей метод має багато прихильників. Зокрема, з I століття н.е. греки і римляни застосовували виноград для відновлення сил і поліпшення обміну речовин. Сушені плоди давали людям із хворими внутрішніми органами — легенями, печінкою й нирками. Про це згадували Діоскорід, Цельс, Пліній Старший. Соком незрілих ягід винограду лікували ангіну й виразки в роті, знімали високу температуру і мігрень ( зазвичай сік випивати рано вранці, натщесерце, не розбавляючи водою). Видатний учений і лікар Авіценна рекомендував страви з винограду хворим у непритомному стані, а тибетські монахи використовували виноград для лікування легень.

Згодом після численних клінічних досліджень стало відомо, що сік, зроблений зі світло-зелених ягід, підтримуає імунну систему, нагороджуючи бадьорістю і енергією. А сік з сортів винограду з фіолетовим забарвленням допомагає в профілактиці раку молочної залози, поліпшує роботу мозку і навіть захищає від герпесу.

Незважаючи на високий вміст глюкози і фруктози, виноград вважають низькокалорійним продуктом - в 100 г ягід міститься приблизно 70 ккал (в бананах - 90 ккал, в авокадо - 204 ккал)

При ампелотерапії найчастіше застосовується така методика: у перші три дні приймають по 200-300 г винограду. Після чого кожного дня дозу збільшують на 100 г. На четвертому тижні лікування вживають до двох-трьох кг на день. Денну дозу ділять на три прийоми. Час між їжею і прийомом винограду – 1,5-2 год. Курс лікування – 1,5-2 місяці. В останні два тижні кількість винограду поступово зменшують. До речі, чим темніше сорт винограду, тим більше в ньому антиоксидантів, наприклад, бордовий виноград володіє антибактеріальними і антивірусними властивостями, захищаючи наш організм від інфекцій. А ще знімає втому, уповільнює процеси старіння, запобігає утворенню тромбів, бореться з захворюваннями печінки, а також допомагає при лікуванні запорів та негараздах зі шлунком.

У результаті виноградної терапії з тканин виводяться токсини, продукти обміну і надлишок води, а завдяки фруктовим кислотам вирівнюється рельєф шкіри.

Однак, є певні застереження. Лікарі не радять їсти багато винограду тим, хто страждає на діарею, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, цукровий діабет, ожиріння. При гіпертонії, цирозі печінки, коліті, при карієсі і стоматиті, вживання винограду також може заподіяти шкоду. Ну а здоровим людям бажано пам'ятати, що виноград не можна вживати разом з жирною їжею, молочними продуктами, мінеральною водою та спиртними напоями - це загрожує розладом шлунково-кишкового тракту. До речі, за останніми даними психологів, навіть збираючи стиглі грона, людина досить швидко може позбутися стресу і підвищити тонус всього організму.

Тож, збирайте, їжте виноград, пийте вино (звісно, у помірних дозах, а це 150 мл для жінок і не більше 350 мл - для чоловіків) та насолоджуйтесь життям!

Читайте також кому корисно пити вино

 
 
 

Comments


Популярні пости
Нещодавні пости
Слідкуй
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Facebook Long Shadow
  • Facebook - Белый круг
  • Instagram - Белый круг

  Україна, Київ, 04112 , вул. Західний 4а , ТОВ «Марко Фарм ЛТД»

2017

bottom of page