Секрети пасічників: як вибрати добрий мед
- norginenorgalax
- 14 авг. 2018 г.
- 2 мин. чтения
Існує безліч видів меду, найпопулярніші - акацієвий, липовий, квітковий та гречаний. Всі вони різні за кольором, ароматом та цілющими властивостями. Але як відрізнити добрий мед від підробного? Дуже просто!

Фальшивий і розбавлений продукт видасть плинність. Намотайте мед на ложку і підніміть вгору: підробка стече швидко, з бризками. А от справжній мед буде текти повільно, густою ниткою, не розтікаючись .
Відчуйте аромат: він повинен бути квітково-трав'яним.
Не звертайте увагу на колір - натуральний мед може бути і світлого, і темного забарвлення.
Спробуйте на смак: по-перше, справжній мед не має присмаку карамелі, по-друге, викликає першіння в горлі і легке печіння на язиці через вміст глюкози.
Візьміть краплю меду і потріть між пальцями: якщо мед поглинається шкірою - перед вами якісний продукт – підробка буде зкатуватись.
Натуральний мед густіє та кристалізується через 3-4 тижні після збору. Виняток - акацієвий і верестковий мед, які залишаються рідкими упродовж цілого року.
Як ще можна перевірити, натуральний мед чи ні? Розчиніть мед у воді і додайте кілька крапель йоду або люголя, якщо розчин посиніє - продукт містить крохмаль або борошно. Покладіть у мед шматочок хліба, якщо він стає твердим – мед натуральний, якщо розм'якне - містить багато цукру. І ще один спосіб - опустіть в мед металевий дріт - натуральний мед не прилипне до металу.
Як зберігати мед? Цілющі властивості мед зберігає лише один рік, але при неправильному зберіганні він може втратити багато корисних речовин. Тримайте мед в темному сухому місці і тільки у скляному посуді – інша тара не підходить. До речі, через те, що мед – продукт гігроскопічний, тобто він може вбирати аромати та вологість, тому не зберігайте поруч з ним занадто ароматні продукти.
Вам відомі інші секрети? Розкажіть про них у коментах.
Comments