10 фактів про кишечник
- norginenorgalax
- 10 нояб. 2017 г.
- 2 мин. чтения

У кишечнику мешкає близько 100 трильйонів мікроорганізмів. Вони виробляють безліч нейрохімікатів, які мозок використовує для регулювання пам'яті, імунітету, навчання і настрою. Наприклад, майже 80% серотонину (гормону "щастя") синтезуються нашими кишковими бактеріями. Існує навіть припущення, що зміна їх складу може вплинути на занепокоєння і депресію.
Кожна людина унікальну комбінацію кишечних бактерій, вчені називають це "мікробіом" ( термін "мікрофлора" вже не відповідає останнім науковим дослідженням). Мікробіом залежить від ряду факторів - способу народження (природнього або кесарева розтина), навколишнього середовища, стресу, дієти і ліків. Тому кожного разу, коли ми вживаємо їжу, виходимо на вулицю, цілуємо когось або проходимо курс лікування антибіотиками, ми впливаємо на склад нашого мікробіому.
Кишечник допомагає нам руйнувати і поглинати поживні речовини - без цього нам не вистачало б здатності перетравлювати їжу і отримувати від неї життєво важливі компоненти. Так, вітамін B і вітамін K синтезуються нашими кишковими бактеріями. Деякі бактерії також продукують бутират - сполуку, що забезпечує енергією товсту кишку.
Раніше вважалося, що всі мікроби "погані", а бактерії змушують нас хворіти. Тоді ми як скажені почали користуватися антибактеріальними аерозолями, митися антибактеріальним милом та впали у залежність від антибіотиків. У результаті кількість бактерій, необхідних для підтримки збалансованості нашого мікробіому, суттєво зменшилась, і це негативно відбилося на нашому здоров'ї, особливо на імунній системі.
Хронічний стрес, інфекції, алкоголь і дієта з високим вмістом цукру, рафінованих вуглеводів і низьким вмістом клітковини перешкоджають зростанню "хороших" бактерій в кишечнику.
Живі бактерії допомагають збалансувати мікробіом. Ось чому корисно вживати живий йогурт, квашену капусту, пасту місо і кефір, а також продукти, які містять пребіотики - цибулю, часник, хрестоцвіті овочі (броколі, капуста, цвітна капуста), сочевицю і квасолю.
Гастрит чи виразка — безсумнівне підтвердження присутності Helicobacter pylori в організмі. Бактерія Helicobacter pylori (Хелікобактер пілорі) заселяє шлунки половини людства планети, вона завжди пристосовується до свого господаря.
З кожним роком бактерії вчаться адаптуватися до антибіотиків і швидкість адаптації постійно зростає. Резистентність мікроорганізмів пов’язана з застосуванням антибіотиків при вирощуванні тварин на фермах. Саме тому бажано купувати м’ясо у перевірених продавців.
Бурчання у животі насправді свідчить не про голод, а про те, що тонкий кишечник проводить прибирання між прийомами їжі.
І, насамкінець, треба менше їсти. Виявляється, чим більше ми їмо, тим більшу втому відчуваємо. Для переварювання великої кількості їжі в шлунку необхідна додаткова енергія, тому що посилюється приток крові до органів травлення.
Komentar