Дитина кричить, вередує через те, що не може сходити в туалет? Звісно, дитячий закреп - це серйозна проблема, але її можна вирішити без зайвої метушні. Ми розкажемо, що робити збентеженим батькам.

Правило перше: тиша і спокій. За висловом Карлсона, відомого казкового персонажа, то є справа жітейська, тому у першу чергу потрібно заспокоїтись батькам та заспокоїти свою дитину.
Правило друге: кишечний комфорт. Для нормального функціонування кишечника дитини необхідно створити відповідні умови, і передусім забезпечити організм достатньою кількістю рідини і достатньою кількістью калію. При втраті рідини порушується робота шлунково-кишкової системи,
наприклад, коли підвищується температура повітря, або швидко піднімається температура тіла внаслідок захворювання. Нестача калію також погано впливає на кишечник - перистальтика різко слабшає, і це цілком може бути причиною запору. Відомий український педіатр доктор Комаровский вважає, що головні причини закрепів у немовляток - це перегрів і кип'ячена вода, тому радить батькам збагатити дитячий раціон розпареними родинками, курагою, чорносливом чи інжиром, а ще краще - зварити з цих фруктів компот. Для зовсім маленьких діток можна приготувати відвар родзинок: одну столову ложку родзинок запарити в термосі склянкою окропу.
Слід памятати, що цукор, мед, варення, солодощі, чай, твердий та мякий сир, деякі фрукти (чорниця) уповільнюють роботу кишечника, тож вживати їх у час, коли дитина страждає на закреп не бажано.
Правило третє - звички за розкладом дня. Дієта може не дати очікуваного ефекту, якщо у дитини немає звички спорожнювати кишечник у певний час (найкраще - з 6 до 9 години ранку). Для цього відразу після підйому вранці дитина натщесерце повинна випити половину склянки теплої води з медом і лимоном або овочевого соку кімнатної температури. Якщо є позив на
дефекацію, дитина спорожнює кишечник, якщо цього не відбувається, тоді варто зробити дитинці масаж животика, а через деякий час посадити на горщик (діток старше відправити в туалет) .
Незвичне оточення може негативно впливати на дитину навіть, якщо вона звикла ходити в туалет за розкладом дня. Наприклад, почала відвідувати дитячий сад або школу. До речі, громадський туалет з присутністю великої кількості сторонніх людей різного віку не сприймається не тільки сором'язливими дітлахами, а навіть дорослими.
Правило четверте - здоровий раціон. Дитячий раціон необхідно сформувати за приципом здорового харчування. Серед продуктів повинні переважати фрукти та овочі, які містять грубу рослинну клітковину і пектини, що стимулюють моторику кишечнику - морква, буряк, цвітна і брюссельська капуста, гарбуз, кабачки, патисони, сливи, баштанні культури. В огірках, помідорах, яблуках клітковини недостатньо. Овочі і фрукти повинні становити не менше 50-60%
щоденного раціону і вживатися в будь-якому вигляді (свіжому або після термічної обробки). Під час обіду дітям слід давати суп та овочеві страви з додаванням олії, а м'ясні страви готувати на пару. Майонез і сметану краще не вживати, тому що жири гальмують роботу кишечника. Щодня в харчуванні дитини повинні бути кисломолочні продукти, які краще вживати вранці або ввечері. Свіжі булочки і тістечка їсти не можна.
#norgalax #норгалакс #каклечитьзапорвдомашнихусловиях #какбыстродействуетноргалакс #чтоделатьпризапоре #норгалакскаквводить #запорприбеременности #какизбавитьсяотзапора #запорлечение #найкращийзасібвідзапору #якпозбутисязапорушвидковдомашніхумовах #стресізапор #норгалакспослеродов #норгалаксотзывыфорум