Це дуже просто. Людина з хронічними запорами своїм зовнішнім виглядом нагадує персонажа з фільму "Сімейка Адамсів".

Це, звичайно, жарт. Але, як кажуть, у кожному жарті є тільки доля жарту. Решта - чиста правда. Шкіра стає «сірою» та в'ялою, очі - тьмяними і запалими з темними колами, волосся починає випадати, нігті - крошитися, зуби вкриваються темним нальотом, а згоді утворюється зубний камінь. Сумна картина ...
Лікарі вважають нормою кількість дефекацій не менше трьох разів на тиждень, і не більше трьох разів на день. Тобто, якщо акт дефекації НЕ відбувається протягом більше 48 годин, то вже є привід для роздумів. До речі, твердий кал (або у вигляді «козячих кульок» чи «олівців»), невеликий об'єм випорожнення при нормальній частоті дефекацій - це все також свідчить про запор.
І життя змінюється: Усі радощі життя Самопочуття погіршується: псується настрій, порушується сон, апетит, виникає загальна нервозність, з'являється відрижка і навіть неприємний присмак у роті.
Іноді запор може провокувати головний біль, біль за грудиною, чи в області сердца, які проходять після дефекації.
Що необхідно зробити?
Спочатку виявити причину запору, а потім її усунути за допомогою спеціальних медичних препаратів. Тому що ця проблема несе величезну загрозу для організму.