Не поспішайте пити каву, якщо важко зосередитися, або ковтати снодійне, коли не виходить заснути після виснажливого дня. У цих випадках ідеальний напій - трав'яний чай. І найприємніше те, що кожен з нас може скласти своє власне цілюще зілля, свій неповторний "букет".

Сьогодні люди, які піклуються про своє здоров'я, обирають замість традиційних заварювальних пакетиків трав'яні чаї. Вони можуть бути охолоджуючі і зігріваючі, вітамінні і лікувальні, тонізуючі та заспокійливі, але в будь-якому випадку всі ці напої дуже корисні, тому що добре впливають і на фізичне здоров'я, і на емоційний стан людини.
Наприклад, звичайна ромашка здатна перемогти головний біль, здуття животу, хвороби дихальних шляхів, нервозність, безсоння, і це ще не все. Чай з квіток рослини корисний при цукровому діабеті, виразці, гастриті, захворюваннях печінки. Лікарі рекомендують пити ромашку для зниження ваги через те, що вона виводить зайву рідину з організму, а також вміє не тільки контролювати апетит, а й поліпшує травлення і надає заспокійливу дію. Крім того, цілющий напій з сонячних квіток позитивно впливає на жіноче здоров'я. Тому чай з ромашкою вживають для лікування і профілактики гінекологічних захворювань, усунення розладів в роботі ендокринної системи. Ромашковий чай корисний і для маленьких діток, і для вагітних жінок, головне - дотримуватися правильного дозування, а для малюків готувати слабенький відвар. Він прийде на допомогу, коли у малюка розпочинається застуда, болить животик або ріжуться зубки. При застуді ромашку заварюють з квітками липи.
Як приготувати: 1,5 чайної ложки висушених квіток ромашки аптечної заливають 200 мл окропу, накривають кухоль блюдцем, настоюють 10-15 хвилин, проціджують і одразу ж п'ють - ромашковий чай швидко втрачає свої цілющі властивості.
Своїм золотистим кольором, солодкуватим присмаком з медовими нотками і приємним запашним ароматом липовий цвіт здатний збагатити будь-який трав'яний чай. Липовий чай лікує запальні процеси, запобігає атеросклерозу, знімає набряки, інтоксикацію при отруєннях, нормалізує травлення, покращує кровообіг, позитивно впливає на обмінні процеси в організмі. Чай з липи особливо корисний для людей, які мають проблеми з судинами. Він зменшить шанси захворіти, і так само як і ромашковий, липовий чай буде незамінний при застуді оскільки допоможе позбутися головного болю і закладеності носа. Щоб посилити лікувальний ефект при застуді, до чаю можна можна додати подорожник, солодку і шавлію. До речі, липовий чай відноситься до лікувальних напоїв, його не можна пити постійно, потрібно обов'язково робити перерви.
Як приготувати: висушені квітки (з крильцями) заливають гарячою водою, накривають кришкою і щільно загортають на 20 хвилин. На 300 мл води знадобиться півтори столової ложки сировини.
Меліса. Пахучу рослину з приємним лимонним присмаком недарма називають лимонною м'ятою, лимонною травою, або медівкою. У першу чергу мелісу цінують як заспокійливий засіб. Народні лікарі здавна готують з листя рослини зілля, що проганяє меланхолію. Ароматний напій з лимонної трави п'ють при дратівливості, безсонні, депресії, неврозах. Чай з меліси корисний при відсутності апетиту, поганому травленні, занепаді сил. Він також знижує кров'яний тиск, піднімає тонус організму, застосовується як засіб для боротьби із застудою, що супроводжується ознобом. При болях у шлунку лимонну траву заварюють навпіл з м'ятою перцевої. Чай з меліси можна пити під час вагітності: майбутнім мамам він допоможе при токсикозі. Мелісса, як і м'ята, жіноча травичка: вона однаково корисна для юних дівчат та літніх жінок. Запалення придатків, клімактеричні неврози - меліса може стати надійним помічником у боротьбі з цими проблемами.
Як приготувати: 1 чайну ложку свіжої або сушеної трави меліси лікарської заливають 200 мл окропу і настоюють в термосі або закритому посуді 20-30 хвилин. П'ють тільки свіжий чай (підігрівати його не можна).
#norgalax #норгалакс #каклечитьзапорвдомашнихусловиях #какбыстродействуетноргалакс #чтоделатьпризапоре #норгалакскаквводить #запорприбеременности #какизбавитьсяотзапора #запорлечение #найкращийзасібвідзапору #якпозбутисязапорушвидковдомашніхумовах #стресізапор #норгалакспослеродов #норгалаксотзывыфорум
#цілющінапої #лікуваннятравами #якприготуватикориснийчай