У цієї фізіотерапевтичної процедури існує багато прихильників, які наводять вагомі аргументи на її користь. Але тих, хто не визнає гідроколонотерапію, також вдосталь. Спробуємо розібратись, чи варто її робити.
Харчування сучасної людини залишає бажати кращого: вживання рафінованих продуктів, нестача клітковини збільшує навантаження на систему травлення, внаслідок чого організм зашлаковується. Стінки відділів товстої і тонкої кишки, вкриті шаром калових каменів, не можуть працювати повноцінно і всмоктувати поживні речовини. Тому з'являється зайва вага, організм піддається впливу токсинів - не виведених вчасно продуктів розпаду. Всі ці наслідки не найкращим чином позначаються на зовнішньому вигляді людини, його шкіра стає тьмяною, з'являються висипання, втома, головний біль. Вирішити цю проблему покликана процедура колонотерапії. Перш ніж проаналізувати інформацію про те, що таке колонотерапія кишечника, потрібно зробити невеликий екскурс в історію цієї процедури. Відомі лікарі минулого Гален і Гіппократ використовували промивання кишечнику для лікування деяких захворювань. Прихильники теорії аутоінтоксикации, що з'явилася в Х1Х столітті, рекомендували такий метод для очищення організму від так званих «відходів». А у 20 - 30 роках минулого століття медицина почала використовувати «іригаційні» апарати, ідентичні за дією сучасному обладнанню. Зараз подібна чистка переживає друге народження, багато людей проходять цю процедуру заради того, щоб швидко і ефективно покращити самопочуття.
Сьогодні фізіотерапевтична процедура має кілька назв: гідроколонотерапія, моніторингове очищення кишечнику, колонотерапія. Очищення товстого кишечнику від шлаків проходить за допомогою промивання розчином, який нагнітається спеціальним апаратом під тиском через пряму кишку. При цьому тиск струменя води і його температура регулюються у залежності від призначення процедури і стану пацієнта. У розчин додаються рекомендовані фахівцем добавки, які підсилюють дію процедури: лікарські препарати, сорбенти, настої трав, тощо. Одночасно з очищуючим розчином відбувається автоматична "відкачка" відпрацьованої рідини.
Після наповнення товстого відділу кишківника водою проводиться обережний масаж живота для стимуляціїї виходу калового каміння. Необхідна кількість рідини вводиться не одразу, а через деякий час, тож кожна порція надходить до кишечника послідовно. Так чином промивання підвищує тонус м'язів, які відповідають за перистальтику кишечнику. Неприємних відчуттів пацієнт зазвичай не відчуває, хоча процедура триває близько 40 хвилин. Для ефективного очищення потрібно провести серію подібних процедур під наглядом лікаря. На думку фахівців, курс з 5-6 сеансів дорівнює дії екстремальної дієти або тритижневому голодуванню. Для закріплення результату рекомендують провести до 10 процедур.
В домашніх умовах курс можна замінити 2-літровими очищующими клізмами.
Переваги колонотерапії: стінки кишечника звільняються від шлаків та калового каменння, відновлюється перистальтика, а гостра стадія геморою переходить в стадію повної ремісії. Нормалізується сон, відбувається очищення нирок, печінки, крові та інших органів. Знижується рівень холестерину, зникають симптоми аутоінтоксикації організму (постійний головний біль, слабкість, підвищена стомлюваність, зниження продуктивності). Поліпшується робота легенів, зникають простудні захворювання, при зараженні ГРВІ організм швидко справляється з інфекцією. Вимивається патогенна мікрофлора товстого кишечника. При отруєнні колонотерапія допомагає швидко звільнити організм від токсинів. Крім того, знижується вага, відновлюються смакові відчуття, з'являється здоровий апетит.
І нарешті ще один приємний бонус: шкіра - дзеркало роботи шлунково-кишкового тракту - стає пружною, гладенькою і набуває здорового кольору.
Після проведення сеансів пацієнтам призначається курс відновлення мікрофлори кишечника прийомом біфідобактерій і лактобактерій, а також прийом пробіотиків.
Протипоказання:
Вагітність, кишкова непрохідність, пухлинні утворення будь-якої етіології не тільки в кишечнику, але і в інших органах. Геморой, що супроводжується запаленням і кровотечею. Захворювання нирок і серцево-судинної системи з огляду на порушення електролітного балансу. Захворювання шлунково-кишкового тракту: дивертикулит, коліт, хвороба Крона, операції будь-якого відділі кишечника. Психічні захворювання, психоемоційні навантаження, стреси. Не варто також забувати, що при неправильному проведенні цієї процедури можуть бути небажані наслідки.
