Ніщо так не сприяє печії як неправильне харчування і стрес. Що робити з наслідками міграції шлункової кислоти по травному тракту? Давайте запитаємо у спеціалістів.

Терапевт про діагноз. Печія може турбувати при хронічному гастриті або виразці, при цьому часто виникає хронічне запалення слизової оболонки стравоходу. Скарги на відчуття печії можна почути також від вагітних жінок. Справа у тому, що у другій половині вагітності підвищений внутрішньочеревний тиск виштовхує вміст шлунку, а рівень гормонів розслаблює стравохідні мязи, які у нормальному стані повинни стримувати їх.
Фактори ризику - паління, нестероїдні протизапальні препарати, харчова алергія. Під час стресу кров приливає до мязів і процес травлення уповільнюється. До речі, так відбувається і після прийому жирної їжі - виникає неприємне відчуття тяжкості та кислий присмак у роті.
Якщо відчуваєте напад печії, не треба сгинатися, або лягати - намагайтесь тримати спину прямо.
Заняття спортом доречні за годину після їжі.
Дієтолог про подразники. Хочете почувати себе краще, уникайте гарячих страв, солодощіі, гострих спецій, жирних бульйонів, газованих напоїв, кислих ягод та фруктів. Окрім цього уникайте також алкоголю, м'ятних відварів, чаю, кави та шоколаду. До речі, три останні продукти не тільки закислююють організм, а й ще розслаблюють сфінктер, вважають вчені.
Порада: Їжте кожні 2 години: відварені, запечені, або парові овочі (буряк, морква, гарбуз, кабачки, картоплю), каші(крім пшеної), нежирну рибу та нежирне мясо. Чим швидше переварюється їжа, тим краще почувається шлунок, не треба його турбувати - нехай зосередиться.
У перервах між прийомами їжі пийте воду - вона допоможе змити кислоту з поверхні стравоходу знову до шлунку.
Натуропат про лікування травами і відварами. Приготуйте вівсяний відвар ( 2 ст.ложки "Геркулесу" залийте 0,5 л окропу і кипятіть упродовж 10 хвилин), процедіть та пийте по одній склянці кожні дві години. Знімає запалення також відвар насіння льону та травяний збір (мать-й-мачуха, звіробій, тисячолистник, чистотіл). Ні в якому разі не вживайте харчову соду - вона допомагає зняти симптоми, але не підходить тим, хто страждає на хвороби шлунку.