На жаль, лікарі далеко не завжди попереджають своїх пацієнтів про можливі наслідки прийому ліків. Самі хворі теж схильні ігнорувати інформацію на інструкціях до препаратів, де в самому кінці перераховані протипоказання і побічні дії.

Чи відомо вам, що навіть вітаміни можуть завдати шкоди здоров'ю? Наприклад, надлишок вітаміну А може викликати головний біль, біль в м'язах і кістках, запаморочення, призвести до випадіння волосся, а перевищення добових доз вітаміну Е збільшує ризик підвищення тиску і гіпертонічного кризу. Вітамін D, який часто призначають дітям для профілактики рахіту, здатний викликати у малюків безсоння, блювоту, запори, що чергуються з проносами, і навіть судоми, а також порушення обміну речовин. Передозування вітаміну К впливає на згортання крові, а надлишок вітаміну С - на порушення роботи серця.
При пероральному прийомі ліків першим удар приймає на себе шлунково-кишковий тракт. Тому часто у переліку побічних ефектів зустрічаються нудота, порушення травлення, шлунково-кишкові розлади, здуття живота, подразнення слизової і навіть виразки.
Типовий прояв алергії - шкірні реакції уповільненого типу: почервоніння, свербіж, кропив'янка, пухирі, які виникають через кілька днів після початку лікування. Але якщо у людини і раніше виникала алергія на препарат, то при повторному прийомі реакція може розвинутися дуже стрімко. Найнебезпечніші алергічні реакції на медикаменти - набряк Квінке та анафілактичний шок.
А тривале надмірне використання проносних може призвести до діареї та інших проблем, наприклад, до залежності кишечнику від засобів, які полегшують випороження.
Тому пацієнтам слід уважно прочитати інструкцію, враховувати можливу взаємодію з їжею, алкоголем та іншими медикаментами.