Давно вже відомо, що через деякі проблеми, повязані з травленням, досить часто відбувається порушення діяльності нервової системи. Кишечник здатний відправляти сигнали до певної області мозку, яка відповідає за створення негативних емоцій.
Kишечник - унікальний орган, і саме у ньому відбуваються процеси, які є енергоресурсами для роботи організму. У кишечнику, який складає дві треті імунної системи, синтезуються близько 20 власних гормонів! Людина відчуває себе пригніченою і не може виявити причину такого стану. Зазвичай пацієнту радять звернутися до психоаналітика. Але такий підхід виявляється малопродуктивним. Пригнічений настрій або підвищена тривожність не обов'язково говорять про те, що у вас насправді все погано - причиною поганого психологічного стану можуть бути кишкові бактерії: стрес впливає на мікрофлору кишечнику, а згодом мікрофлора вже сама провокує депресію. Тобто стрес по нейроендокринним каналам впливає на мікрофлору, яка у свою чергу дає відповідь ефект на нервову систему. Але щоб психологічний ефект проявився, мозок повинен мати досвід стресу, однієї мікрофлори тут недостатньо. Про результати експериментів більш детально можна дізнатися зі статті американського журналу Nature Communications.
Однак загальних висновків щодо того, як «бактерії керують людьми» робити не варто - зараз вчені можуть лише констатувати той факт, що мікрофлора дійсно впливає на нейронну структуру мозку. Хоча як саме вона це робить, не зовсім зрозуміло.
